Element divider nie jest zarejestrowany lub nie ma pliku view.php.
Element account nie jest zarejestrowany lub nie ma pliku view.php.
Element divider nie jest zarejestrowany lub nie ma pliku view.php.
Element account nie jest zarejestrowany lub nie ma pliku view.php.

Wakacyjny newsletter fundacji

Ponad 1500 osób chorych na deficyt transportera glukozy typu 1 żyje w Polsce – tak wynika ze statystycznych obliczeń amerykańskich uczonych. Zdiagnozowanych jest zaledwie kilkadziesiąt…  Podobnie sytuacja wygląda także w innych krajach.

A przecież szybka diagnoza i rozpoczęcie leczenia to szansa na normalny rozwój i niezależne życie dla chorych.  Dlatego w minioną sobotę, po raz pierwszy, na całym świecie obchodzony był Międzynarodowy Dzień Świadomości Deficytu GLUT1. Chcemy w ten sposób mówić głośno o chorobie, o której jeszcze zbyt mało osób słyszało. Przede wszystkim chcemy by dowiedzieli się o niej lekarze, by jak najszybciej ją diagnozowali.

A samo leczenie? Tu na razie nic się nie zmienia – obowiązujący standard to dieta kietogegna. Dla naszych małych i dużych smakoszy mamy dziś kilka propozycji – z orzeźwiającymi lodami na czele. Warto też skorzystać z sezonowych warzyw i przygotować botwinkę lub kalafiorowe risotto. I koniecznie muffinki- świetnie nadają się na wynos, do plecaka na letnie eskapady, a proponowane przez nas truskawki można zastąpić także innymi owocami ( u nas właśnie znikają ze stołu mufinki z jagodami :-))

Życzymy pięknych wakacji!

Sylwia i Agnieszka

 


Newsletter do pobrania w pdf